Kurs ``Podstawy pisania`` - 17 lekcji wideo

Niezależnie od tego, czy sięgasz po pióro pierwszy raz po długiej przerwie, czy Twoja szuflada pełna jest prób literackich, kurs "Podstawy pisania wideo"; odkrywa nową stronę pracy ze (i nad) słowami. Po części, również nową stronę Ciebie. Będziesz pracować nad swoim pomysłem, bohaterem, narracją, konfliktem i suspensem. Dowiesz się jak pisać dobre dialogi i zbudować scenę. Jak wciągnąć czytelnika w świat swojej opowieści, by z wypiekami na twarzy czytał, póki świt go nie zastanie. Może spóźni się do pracy, może zapomni odebrać dziecko z przedszkola, może mieć 100 nieodebranych połączeń, bo....właśnie czyta Twoją książkę!

Usiądź wygodnie w fotelu, wyłącz radio, wyloguj się z mediów społecznościowych, zamknij drzwi do pokoju i rozpocznij z nami kurs pisarski.

Kurs zawiera 17 lekcji zgrupowanych w 4 sesjach.

Każda lekcja kończy się ćwiczeniem, a każda sesja zadaniem pisarskim.

Kurs "Podstawy pisania wideo" krok po kroku poprowadzi Cię od pomysłu na książkę, do jej napisania. Dowiesz się, jak stworzyć wciągającą fabułę i wiarygodnego bohatera.

Dzięki ćwiczeniom pisarskim sprawdzisz w jakim gatunku i formie literackiej czujesz się najlepiej.

Do każdej lekcji dołączony jest skrypt, który możesz pobrać w formie pdf i wracać do lekcji, kiedy tylko chcesz.

Na zakończenie kursu udostępniamy wywiad z wydawcą, z którego dowiesz się m.in. jakich książek szukają wydawcy.

IZABELA SZYLKO - pisarka, reżyserka, scenarzystka i dziennikarka. Studiowała reżyserię w Londynie (Media Production Services) i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała m.in. w miesięczniku „Kino” i telewizyjnym „Ekspresie Reporterów”.
Uczestniczka prestiżowych międzynarodowych warsztatów scenariuszowych „ScriptEast” i „Sources 2”. Jej debiut literacki Madonna z hiacyntem został wyróżniony w konkursie na powieść kryminalną miesięcznika Detektyw, a scenariusz będący adaptacją powieści „Łyżeczka" znalazł się w finale „Script Pro” - najważniejszego w Polsce konkursu dla scenarzystów. W roku 2018 ukazała się jej kolejna książka „Szpilki za milion".

Nagrody:
„Niezawodny system" za scenariusz (Angel Awards International Film Festival, Monaco r. 2009), za najlepszy film (Międzynarodowy Festiwal Filmów Kobiecych "KIN", Erywań 2003 r.)
„Nic mi się złego nie może stać" Grand Prix (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów, Niepokalanów 1993 r.)

Wyróżnienie:
„Wiesław Myśliwski. Miejsca których nie ma." (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt", Kielce 2003)

Od 3 lat prowadzi kursy pisarskie w Maszynie do Pisania: "Podstawy pisania dla początkujących autorów", "Kryminał, sensacja, thriller – warsztaty literackie dla zaawansowanych", "Scenariusz dla żółtodziobów" oraz indywidualne konsultacje z autorami, w czasie ich pracy nad książką.