NASZA HISTORIA

Kursy wideo powstały na bazie dziesięcioletnich doświadczeń w prowadzeniu kursów pisarskich i pracy nad tekstem, stacjonarnie i online, rozmów z absolwentami naszej szkoły na temat zagadnień, sposobu przekazu, pracy twórczej podczas i po kursie.

Uczymy, jak pisać lepiej. Praca nad tekstem nie zawsze jest łatwa.  Dlatego warto zadbać o wsparcie już na początku swojej drogi,  uporządkować wiedzę, nie utknąć w pisaniu, nie rozczarować się, że nasza historia nie jest tak porywająca, jak to sobie wyobrażaliśmy przed przelaniem jej na papier.

Potrzebna jest wiedza jak tworzyć fabułę, postaci, dialogi, sceny, jak zadbać o dramaturgię, jak rozwinąć swój pomysł. A jeśli chcesz łamać wszystkie istniejące zasady, warto je dobrze znać. Talent to tylko jeden z elementów potrzebnych do napisania dobrego tekstu bez względu na to, czy jest to powieść, opowiadanie, czy tekst do Internetu.

Ważny jest solidny warsztat pisarski. Skoncentrowanie się na rzemiośle daje bardzo dobre rezultaty. Z uwagą obserwuję drogę zawodową naszych absolwentów, którzy z powodzeniem wydają  książki w najbardziej prestiżowych wydawnictwach, prowadzą popularne blogi, albo piszą teksty na potrzeby firmowych stron internetowych. Podczas spotkań wiele razy rozmawiamy o tym, co dał im kurs. Oprócz wiedzy –  motywację, odwagę, wiarę we własne siły i talent, determinację w dążeniu do upragnionego celu: przy kursach pisarskich to napisanie lub ukończenie książki, przy kursach pisania „użytecznego” swoboda w posługiwaniu się słowem pisanym, lepsza praca, pewność siebie.

Długo zastanawiałam się, czy wprowadzić kursy wideo do oferty Maszyny do Pisania. Byłam przekonana, że podczas kursu trzeba spotykać się face to face. Aż nadszedł rok 2020, który wywrócił wszystko do góry nogami. Podczas pandemii kursy odbywały się online i nadal ta forma doskonale się sprawdza. Do kursów dołączają ludzie z pisarską pasją, bez względu na miejsce zamieszkania!. Jednak wciąż pozostaje grupa, która chciałaby wziąć udział w kursie, potrzebuje wiedzy, konkretów zebranych w jednym miejscu,  ale ze względu na pracę, obowiązki domowe, nie może zaplanować sobie kursu z systematycznymi spotkaniami. Są też tacy, którzy wolą pracować w samotności, potrzebują wiedzy, ale niekomfortowo czują w grupie.

Po wielu spotkaniach i rozmowach z nauczycielkami prowadzącymi kursy stacjonarne i online, specjalistką od social mediów i dyrektorem kreatywnym stworzyliśmy kursy wideo, w których sami chcielibyśmy wziąć udział, a w tej kwestii jesteśmy bardzo wymagający! Uczestniczyliśmy w wielu, przygotowanych zarówno przez polskich jak i zagranicznych twórców.

Jesteśmy pewni, że dzięki maszynowym kursom wideo poczujesz się pewnie w pracy nad tekstem.  A na kanwie Twojego pomysłu powstanie wyjątkowa historia, od której czytelnik nie będzie mógł się oderwać!

Czekamy na nią!

Magda Kostrzewska z Zespołem Maszyny do Pisania