NASZA HISTORIA

Kurs Podstawy pisania wideo powstał na bazie wieloletnich doświadczeń w prowadzeniu kursów pisarskich i rozmów z absolwentami naszej szkoły na temat zagadnień, sposobu przekazu, pracy twórczej podczas i po kursie.

Często słyszę pytanie: czy pisania można nauczyć? Wciąż panuje przekonanie,  że najważniejsza jest wena i „iskra boża”. Po sześciu latach prowadzenia Maszyny do Pisania wiem, że talent nie wystarczy. Ważny jest solidny warsztat pisarski. Skoncentrowanie się na rzemiośle daje bardzo dobre rezultaty. Z uwagą obserwuję drogę twórczą naszych absolwentów, którzy z powodzeniem wydają  książki w najbardziej prestiżowych wydawnictwach. Podczas spotkań wiele razy rozmawiamy o tym, co dał im kurs. Oprócz wiedzy –  motywację, odwagę, wiarę we własne siły i talent, determinację w dążeniu do upragnionego celu: ukończenia i wydania pierwszej książki.

Wiele osób przychodzi na maszynowe kursy również po to, by rozwijać się twórczo. Zdobytą wiedzę wykorzystują w pracy zawodowej lub do spełnienia swoich pasji: prowadzą blogi, próbują sił w dłuższych niż dotychczas formach lub w całkiem innych gatunkach.

Długo zastanawiałam się, czy wprowadzić kurs wideo do oferty Maszyny do Pisania. Byłam przekonana, że podczas kursu pisarskiego trzeba spotykać się face to face. Aż nadszedł rok 2020, który wywrócił wszystko do góry nogami. Podczas pandemii kursy odbywają się online i doskonale się sprawdzają. Jednak wciąż pozostawała grupa ludzi, która chciała wziąć udział w kursie, ale ze względu na pracę, obowiązki domowe, nie mogła zaplanować sobie kursu z systematycznymi spotkaniami. Są też tacy, którzy wolą pracować w samotności, potrzebują wiedzy, ale niekomfortowo czują w grupie.

Zaczęły się długie spotkania i rozmowy z nauczycielką prowadzącą kursy stacjonarne, specjalistką od social mediów i dyrektorem kreatywnym. Każdy widział to inaczej. Po wielu miesiącach pracy stworzyliśmy kurs, w którym sami chcielibyśmy wziąć udział. Choć w tej kwestii jesteśmy bardzo wymagający, bo każdy z nas był uczestnikiem przynajmniej trzech kursów pisarskich.

Kurs Podstawy pisania wideo jest pierwszym maszynowym kursem w tej wersji. Jesteśmy pewni, że dzięki niemu poczujecie się pewnie w pracy nad fabułą, bohaterem, dialogiem i kompozycją. A na kanwie Waszego pomysłu powstanie wyjątkowa powieść, od której czytelnik nie będzie mógł się oderwać!

Trzymamy kciuki za Wasze wyjątkowe opowieści!

Magda Kostrzewska z Zespołem Maszyny do Pisania

error: Content is protected !!